آنتن های آدم نما

این انسانهای غول پیکر که ارتفاع آنها به ۳۰ متر می رسد می توانند نور را به خانه های ایسلند برسانند.

ادامه در ادامه مطلب

 

دو معمار آمریکایی به نامهای “جین چوی” و توماس شاین” در استودیوی خود در ماساچوست آمریکا تصمیم گرفتند در رقابتی که شرکت انتقال برق ایسلند برای طراحی سیستم برق رسانی سراسری این کشور برگزار کرده بود شرکت کنند و از هنر برای طراحی دکلهای برق فشار قوی بهره گیرند.

 

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 519x364px. This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 520x292px. This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 519x364px.    

 

 

 

یکی از شرایط شرکت در این رقابت برای طراحی دکلهای شبکه جدید برق ۲۲۰ کیلوولت، این بود که دکلها با طراحیهای فعلی متفاوت باشند.

نتیجه این شرط، طراحی ۱۲ غول دیدنی فولادی است که بر روی سرزمین ایسلند راه می روند.این پروژه که Land of Giants )سرزمین غولها) نام دارد می تواند تصوری را که مردم از دکلهای زشت و عظیم برق فشار قوی دارند از بین ببرد و منظره ای دیدنی را برای کسانی که در جاده ها در حرکتند ایجاد کند.

این دکلهای انسان نمای ۳۰ متری، کابلهای برق را بر روی بازوهای خود حمل می کنند.حالت این غولها در موقعیتهای مختلف متفاوت است به طوریکه به نظر می رسد در حال حرکتند و یا خم و راست می شوند.

براساس گزارش تلگراف، هزینه ساخت این دکلها تفاوت چندانی با هزینه ساخت دکلهای معمولی ندارد و تنها طراحی زیبای آنها به شبکه برق رسانی ایسلند جلوه داده است.

هرچند شرکت برق رسانی ایسلند هنوز در حال بررسی بودجه این طرحها است دکلهای برق به شکل انسان برنده جایزه معماری ساخته نشده” (Unbuilt Architecture Award ) انجمن معماری بوستن شده اند.

این جایزه همه ساله به بهترین طراحیهای معماری که هنوز ساخته نشده اند اعطا می شود.

 

 

 

/ 0 نظر / 23 بازدید